Nie da się ukryć, że żużel jest popularnym sportem w Polsce. Wiele miast posiada własne drużyny, które ścigają się nawet na międzynarodowych arenach. Ale co tak bardzo przyciąga ludzi do tego sportu?

Żużel a zakłady bukmacherskie

Żużel to nie piłka nożna

Żużel nie jest zwykłym sportem, z racji tego że tutaj wszystko może się wydarzyć w przeciągu chwili. Wielu typerów uwielbia obstawiać zakłady na żużel, z racji ich nieprzewidywalności, oraz wysokich wygranych, ponieważ często nawet sam bukmacher ma problemy aby przewidzieć, komu uda się wygrać dane zawody. Na forach bukmacherskich gracze często spekulują na ten temat, ale wyniki zazwyczaj bywają różne.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Na czym polega żużel?

Tak naprawdę są to wyścigi motocyklów bez hamulców po żużlu. W latach 90 sporo domostw wiejskich, po spaleniu węgla w piecach, odpad wyrzucało na drogę, aby je utwardzić. Oczywiście tylko tu spekulujemy, ale wydaje nam się, że to miało jakiś wpływ na to, jak ta dyscyplina jest prowadzona. No ale wróćmy do tematu.

Co do samych motocykli, to są one stworzone tak, że nie posiadają żadnych hamulców (niektórzy śmieją się, że po to, aby zawodnik nie stchórzył) oraz aby osiągały najlepszą przyczepność na żużlu właśnie. Co ciekawe, tylna opona takowego ,,sportowego” motocykla, jest o wiele grubsza od przedniej.

Dodatkową ciekawostką jest to, że każdy kto choć raz oglądał zawody żużlowe, widział że przez większość czasu, zawodnicy dosłownie ,,latają bokiem”, ponieważ arena na której się ścigają, ma kształt nieco spłaszczonego koła, przez co aby osiągnąć sporą prędkość i być najszybszym muszą wykonywać ten manewr. Mniej więcej po tym, jak wiecie na czym żużel polega, możecie już zacząć bawić się w obstawianie zakładów bukmacherskich.

Dlaczego żużel jest nieprzewidywalny?

Jak w każdym sporcie, w którym rozpędzamy się do dużych prędkości, mogą zdarzyć się wypadki. A jeśli chodzi właśnie o żużel, mogą być to nawet takie, gdzie nieszczęśliwi zawodnicy przypłacają taki wypadek życiem. Wtedy najczęściej zawody muszą zostać opóźnione, lub nawet odwołane, przez co gracze bukmacherscy mają spory problem, ponieważ wynik meczu nie może zostać rozstrzygnięty, i ich wygrana ,,bądź przegrana” (a nawet i freebety bukmacherskie bez depozytu, jeśli ktoś jest nowym graczem) zostaje zamrożona.

Na co musimy uważać, kiedy obstawiamy żużel?

Nawet najlepszy zawodnik który powinien swojego przeciwnika ,,objechać dookoła ze dwa razy”, może mieć duże problemy, jeśli pogoda będzie nieodpowiednia. Oczywiście, kiedy nad torem przechodzi burza, zawody są odwoływane, ale mżawka jest już słabym powodem na to, aby przenieść rywalizację na inny termin. A nawet niewielki deszcz jest w stanie pokrzyżować plany żużlowcom. Na szczęście ten aspekt żużlowego ryzyka akurat dość łatwo przewidzieć.

Po drugie, tor jest tutaj bardzo ważny. Wszyscy zawodnicy, ale też i zapaleni fani ,,czarnego sportu”, zgodnie przyznają, że nie ma dwóch jednakowych torów, a każda nawierzchnia różni się od siebie.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJak obstawiać przez telefon w Betclic, STS i Fortunie?
Następny artykułKto najczęściej zasiada przy zielonym stoliku?
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.