Popularność gier komputerowych w naszym kraju osiąga ogromną skalę. Gracze w Polsce to mocna grupa, która z pasją i zaangażowaniem oddaje się przyjemności jaką jest niejedna polska gra. Dla niektórych znaczenie ma drobny hazard, który przyciąga i pozwala zapomnieć o troskach, wystarczy zagrać w sloty online za darmo w Total Casino. Jednak nie wszyscy zadowolą się krótką i szybką rozgrywką. Wielu graczy pragnie poznać wielowątkową i złożoną fabułę, zatracić się w perfekcyjnie grafice i posłuchać trafnych i przemyślanych dialogów. Wszystko to gracz może doświadczyć w propozycji od studia CD Projekt Red. Oczywiście oferta tej firmy jest bardzo szeroka, a jej dzieła na długo zapadają w pamięć, ale jeżeli mowa o najlepszej pozycji to zdecydowanie należy wymienić Wiedźmina 3.

Wiedźmin 3. Cud polskiego rozwoju gier
Wiedźmin 3. Cud polskiego rozwoju gier

Poziom światowy

Już na samym początku warto zaznaczyć, że CD Projekt Red jest doceniany nie tylko w naszym kraju. Gry tworzone przez Redsów doceniają odbiorcy na całym świecie. W dniu premiery gra Wiedźmin 3: Dziki Gon wyprzedała się w ogromnej ilości, o której wiele pozycji może jedynie pomarzyć. Recenzje były bardzo przychylne, a gra została określona jako jedna z lepszych produkcji minionego stulecia. Opowieść oparta na książce Andrzeja Sapkowskiego wciąga już od pierwszej części. Oczywiście producenci pokusili się o własną interpretację, która nie pozwoliła graczom na sekundy nudy. Wyczekiwania na kolejne wydania były jak czekanie na prezent gwiazdkowy. Niewątpliwie Wiedźmin 3: Dziki Gon może nosić miano arcydzieła, które wysławia nasz kraj na cały świat.

Nieocenione doznania wizualne

Pierwszą rzeczą, która od razu rzuca się w oczy podczas odpalenia gry jest wręcz filmowa grafika. Cała gra może spokojnie konkurować z obrazami kinowymi. Każdy szczegół jest dopracowany i wyjątkowo realistyczny. Otoczenie jest tak stworzone, aby gracz mógł wczuć się w aktualną atmosferę. Nawet źdźbło trawy jest wyraźne i porusza się pod wpływem wiatru. Pozytywne emocje bohatera doskonale korespondują ze słońcem, śpiewem ptaków i lekkim wiatrem. Natomiast jeżeli dochodzi do zwrotów akcji, niebezpiecznych chwil czy przełomowych momentów, użytkownik z pewnością to odczuje. Pojawi się mroczne otoczenie, które sprawi, że wszystko stanie się tajemnicze, zaskakujące i nieprzewidywalne. Wszystkie emocje będzie można poczuć na własnej skórze, a doznania będą autentyczne i żywe. Do tego dochodzi ścieżka dźwiękowa, na która pracowano przez długi czas. Każdy dźwięk jest idealnie dobrany i dzięki temu gracz zatraca się w świecie Geralta z Rivii. Do tego dochodzą zabawne dialogi, które na długo pozostają w głowie oraz ciekawe i spójne sceny filmowe.

Przemyślana fabuła

Warto podkreślić, że fabuła nawiązuje do wcześniejszych części, ale nie ma tutaj miejsca na nudę. W historii pojawia się wiele wątków, które chce się odkrywać, poznawać i przechodzić. Nie brakuje scen erotycznych, bogactwa miłości, ale także brutalności, walki, niebezpieczeństw i tajemnicy. Wszystkie mniejsze misje korespondują z głównym zadaniem, jakim jest odnalezienie Dziecka Niespodzianki, czyli Ciri. Na drodze gracza pojawia się wiele bonusów i szans na zdobycie wyjątkowych towarów. Wszystko to jest owiane tajemnicą i w późniejszym czasie każdy wątek znajduje swoje wytłumaczenie i rozwiązanie. Nic nie dzieje się przypadkowo i każda scena oddaje to co dzieje się z graczem. Twórcy nie zapomnieli o dynamice i zwrotach akcji. Nie można się na chwile nudzić, ponieważ każdy moment ma istotne znaczenie.

Wpływ na kształt świata

Oczywiście Wiedźmin 3 pozwala użytkownikowi na dopasowanie swojej gry do własnych oczekiwań. Tworzenie postaci można zindywidualizować, podobnie jak dalsze jej losy. Podejmowane w trakcie gry decyzje wpływają na to, co będzie działo się dalej. Nie można wrócić i zdecydować ponownie. Jedna droga się otwiera, a druga zamyka. Brak utartego schematu jest tym co kochają gracze na całym świecie. Samodzielnie kreują swoją rzeczywistość, które dzięki temu jest zindywidualizowana i znaczy bardzo wiele dla każdego z fanów przemyślanych gier fabularnych.

Poprzedni artykułObstawianie bez podatku w Betfan. Codziennie, na wszystkie sporty!
Następny artykułMecze za darmo w internecie – gdzie oglądać