W naszym społeczeństwie zakłady cieszą się dosyć sporą popularnością, ale temat pracy w firmach bukmacherskich jest większości ludzi bardzo obcy lub wręcz zaskakujący. Osoby chcące pracować w tym dość hermetycznym gronie powinny cechować się na pewno nerwami ze stali.

Praca w firmie bukmacherskiej – jak to wygląda od środka?

Praca u zagranicznego bukmachera

Wraz z wejściem nowelizacji ustawy o grach losowych wiele zakładów stało się nagle nielegalnymi bukmacherami. Ostatnimi czasy coraz więcej firm zagranicznych występuje do naszego Ministerstwa Finansów o nadanie licencji na zakłady bukmacherskie, lecz niestety proces ten (jak wiadomo) w biurokracji bywa całkiem oddalony w czasie, więc jeśli chodzi o pracę w lokalnym punkcie naziemnym u zagranicznego bukmachera, to nasze szanse są równe zeru.

Jeśli chodzi o Polskie firmy bukmacherskie (legalne firmy, z siedzibą w Polsce, z licencją MF na zakłady bukmacherskie) to praca dla nich, jeśli chodzi o punkty naziemne nie jest już taka niemożliwa do zdobycia, ale wiadomo, że najpierw trzeba żyć bądź mieszkać niedaleko od takowego punktu naziemnego, dodatkowo jeszcze musimy mieć o tyle szczęścia, że dany punkt poszukuje pracowników. Kolejną kwestią jest to, że zarobki u Polskiego bukmachera będą oczywiście niższe od zarobków u zagranicznych firm. Równie ciekawym aspektem jest otworzenie franczyzy w naszej miejscowości, ale tego raczej nie bierzemy pod uwagę, ze względu na to iż nie każdy bukmacher to oferuje.

sts bonus bez depozytu
sts bonus bez depozytu

Zarobki

Oczywiście w dzisiejszych czasach nie musimy już mieć pracy, która zmusza nas na dojeżdżanie do biura oraz siedzenie w nim po 8 godzin. Równie dobrze możemy pracować w domu, nie ruszając się z naszego łóżka (czego nie polecamy, wiadomo, ruch to zdrowie). Równie dobrze możemy zatrudnić się w charakterze freelancera. Taka praca najczęściej polega na dostarczaniu firmie bukmacherskiej poprawnych kursów na umówione w kontrakcie ligi. Jest to opcja tylko dla bardzo dobrych graczy, którzy specjalizują się w określonych dyscyplinach i wiedzą jak wystawiać poprawnie ofertę kursową. Brzmi fajnie, czyż nie?

Wymagania

Z racji tego że naszym przyszłym ,,pracodawcą”  będą firmy międzynarodowe, dlatego znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (B2) to zupełne minimum. Dlaczego? Otóż takie zagraniczne firmy bukmacherskie zatrudniają zwykle osoby różnych narodowości, a poszczególne działy firmy muszą porozumiewać się między sobą bez przeszkód, aby firma prosperowała.

Często warunkiem podpisania umowy z zagranicznym bukmacherem jest konieczność przeprowadzenia się do innego kraju. Siedziby bukmacherów znajdują się często na Malcie czy też w Londynie. Najlepiej płatne u bukmachera jest stanowisko analityka sportowego. (bierzemy tu pod uwagę tylko stanowiska do których nie trzeba mieć wyjątkowych znajomości aby się na nie dostać). Osoby aplikujące na to stanowisko muszą przejść testy numeryczne pomyślnie.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułDlaczego coraz więcej osób obstawia zakłady na e-sport?
Następny artykułGry komputerowe a zakłady online
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.