Nie da się ukryć, że poker w ostatnich czasach stał się jedną z najpopularniejszych gier karcianych, w jakie grają ludzie od czasów kości (ludzie grali w kości od prehistorii) jednakże niewiele ludzi zdaje sobie sprawę, dlaczego to właśnie ta gra wybiła się ostatnio ponad wszystkie, dlatego dziś opowiemy wam o grze w pokera!

Poker – dlaczego ostatnio zyskuje on tak bardzo na popularności?

Strategia i losowość – to dlatego tak wiele osób tu wraca

Przez właśnie losowość oraz możliwość grania za pomocą strategii są głównymi powodami, dla których pokerzyści nie odchodzą od pokera za często. Dzięki temu w grze zawsze można popracować nad swoim grania stylem, aby uczynić go jeszcze lepszym.

Naturalnie nagrodą za szlifowanie swoich umiejętności są większe sumy pieniędzy, które dzięki temu wygrywamy. Poker online w końcu ma pewne stopnie złożoności, co ciekawe, większość z nich wydaje się być bardzo skomplikowana dla początkujących. Wydawałoby się , że poker też jest taką grą, ale to fałsz, ponieważ pod tym względem świetnie zrównoważony.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Każdy znajdzie swoją ulubioną odmianę pokera

Tak jak już wspominaliśmy, w pokerze często pojawia się element losowy, który zwiększa niepewność gry, co sprawia iż słabsi gracze czasami mogą pokonać lepszych od siebie pokerzystów, przez co gra staje się bardziej interesująca. Nie zapominajmy również o emocjach, które są wielkie, nieważne czy to wygrywamy czy też przegrywamy. Jeśli chodzi o ciekawe odmiany pokera, w jako możemy zagrać, to należy tu wymienić na przykład Texas Poker Holdem, czy , odmianę ,,Omaha”, bądź też pokera Irlandzkiego. A dlaczego Texas Poker Hold’em stał się tak popularny? – to proste, z racji tego że łatwo się go nauczyć, oraz dlatego że wygrane są zazwyczaj warte poświęconego mu czasu.

Oprócz tego sposobu, możemy jeszcze grać w inny sposób, obstawiając pokera przez internet legalnie, wygląda to na takiej zasadzie, że my sami nie gramy, a jedynie typujemy karty, które według nas zwyciężą. Taka gra nazywa się Betgames STS. Ale dlaczego w Polsce to tak wygląda? Odpowiedź znajdziecie poniżej…

Granie w pokera legalnie w Polsce

Otóż taki stan rzeczy spowodowany jest niczym innym jak nowelizacją ustawy hazardowej. Nasze państwo praktycznie zastrzegło sobie możliwość oferowania pokerzystom grę w pokera online, dlatego też przez długi czas nikt nie oferował pokera online – bo po prostu prawnie nie mógł. Dopiero kiedy Betgames STS pojawiło się na rynku, pozwoliło się to cieszyć pokerzystom możliwością gry w  ,,karcianki” takie jak pokera, wojnę czy bakarata. Naturalnie wszystko odbywa się tu legalnie, ponieważ my sami nie gramy, tylko obstawiamy wyniki kart – przez co rozgrywka to zakłady bukmacherskie, które są w pełni legalne.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJak czytać karty przeciwników w pokerze?
Następny artykułCo może nam zaoferować usługa Betgames STS?
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.