Są różne sposoby na spędzanie swojego czasu. Niektórzy starają się go wykorzystać w dobry sposób (rozwój osobisty, relaks, sport) bo zdają sobie z tego sprawę, że żaden człowiek nie ma wieczności ,,dla samego siebie”. Życie ludzkie, w porównaniu do historii świata to chwila, która tak naprawdę ma dość niewiele znaczenia (oczywiście z perspektywy świata, nie mamy zamiaru tu nikogo dołować), ale nawet mając taki ogrom wiedzy na temat naszego świata, wciąż znajdą się ludzie, co za swój cel postawią zepsucie zabawy innym. O kim mowa?

Przeciwnicy hazardu – bukmacherce też się dostało

Ludzie są często czemuś przeciwni z różnych powodów. Jeśli chodzi zaś o zakłady bukmacherskie, to są to czasami ludzie, którzy stracili kogoś właśnie przez hazard. Współczujemy takim osobom, składamy im również szczere kondolencje. Jednakże z drugiej strony, musimy zauważyć, że nawet najlepszy lek może się okazać trucizną, jeśli nie będzie zażywany w odpowiednich ilościach. Niestety, życie to ryzyko. Jako ludzie, możemy uzależnić się od dosłownie wszystkiego.

W tym też, możemy się uzależnić od zakładów bukmacherskich, ale to już temat na osobny artykuł. W porównaniu jednak do całej tej masy ludzkiej, jeśli chodzi o osoby przeciwne hazardowi (i zakładom bukmacherskim) takich osób jest relatywnie niewiele. Zdecydowaną większość stanowią ludzie, którzy robią to, tylko z tego powodu, że mają radykalne poglądy, bądź po prostu ,,sparzyli się” na czymś (na przykład na zakładach bukmacherskich) i teraz starają się doprowadzić do całkowitego zablokowania bądź zakazania tego rodzaju zabawy innym ludziom, z racji tego że ,,oni nie mogą się bawić – to inni też nie będą!”. Bardzo dziecinny powód prawda? A dopiero się rozkręcamy…

Argumenty przeciwników bukmacherki – ,,bo tak!”

Większość argumentów przeciwników bukmacherki, jak już wspominaliśmy, nie istnieje, bądź są to bardzo dziecinne powody. Chcemy zaznaczyć tu jeszcze raz, że absolutnie nie mamy na celu nikogo tutaj obrażać. Ale niestety, prawdy nie jesteśmy w stanie zmienić, ponieważ argumenty te po prostu są dziecinne. Jednym z przykładów jest tutaj na przykład ,,mi się nie udało, to oznacza że te całe zakłady bukmacherskie są ustawiane, a każdy kto dał radę jest z nimi w zmowie” (choć niekoniecznie tak to ujęte). Standardem jest tutaj nie podawanie żadnych dowodów, bądź jak już podawanie, to jest to artykuł kontrowersyjnej osoby o tych samych poglądach z wątpliwą reputacją.

A jak jest w internecie? – czyli co na forach bukmacherskich piszczy

Na internetowych forach bukmacherskich można znaleźć przeróżne osoby, na przykład Naciągaczy, nowych graczy bądź ludzi którzy właśnie są przeciwni takiej formie zabawy. Ci ostatni zazwyczaj starają się podnieść raban na wybranych forach w stylu ,,Ludzie, obudźcie się, oszukują was!” choć zazwyczaj są oni bardzo szybko usuwani i ,,banowani” z tych for, na których odważą się napisać. Są też co zabawne fora przeznaczone jedynie dla przeciwników hazardu, ale to już artykuł na inny dzień.


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułDlaczego tak duża ilość osób obstawia piłkę nożną u bukmacherów?
Następny artykułZakłady bukmacherskie na tenis – czy warto je obstawiać?
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.