Twoi znajomi często rozmawiają o obstawianiu meczów? Słyszysz o wygranych i świetnych emocjach, które są jeszcze wyższe, niż przy oglądaniu spotkań Twojej ulubionej drużyny? Pewnie chciałbyś zacząć, ale nie wiesz dokładnie jak się za to zabrać, co jest potrzebne i jakiego bukmachera w internecie wybrać? Jeśli tak, to jest to odpowiednie miejsce dla Ciebie! Trzeba przyznać, że początki są zwykle trudne, ponieważ wszystko jest nowe, nieznane. Jednak gdy się przyjrzymy, to obstawianie meczów wcale nie jest aż tak trudne. Oto kilka ważnych informacji.

Obstawianie meczów – to naprawdę proste!

Jak zacząć – czyli bukmacherka krok po kroku

Przede wszystkim musimy zdecydować się u którego bukmachera rozpoczniemy swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi w Internecie. Wybór jest ogromny, ponieważ na polskim rynku mamy ponad 10 legalnych bukmacherów online.

Warto jest zwrócić uwagę przede wszystkim na bonusy, które oferują nam bukmacherzy na start. Zwykle są do bonusy 100% od pierwszej wpłaty, lub coraz popularniejszy „freebet”, czyli pieniądze otrzymane za darmo na pierwszy zakład. Jeśli już przejrzymy oferty kilku topowych firm, jak chociażby STS, Fortuna, forBET, czy Betclic, warto jest również spojrzeć na warunki obrotem, czyli ile razy trzeba zwielokrotnić otrzymany bonus, aby móc go wypłacić. Zwykle jest to trzykrotność, lub nawet czterokrotność od otrzymanej kwoty. Oczywiście, warto jest spytać znajomych, może ktoś z nich już się zajmuje zagadnieniami obstawiania meczów, bądź poczytać o bukmacherach na stronach internetowych. Jednak wiadomo, najważniejsze jest to, aby podjąć decyzję świadomie, po wcześniejszym sprawdzeniu poszczególnych ofert.

Jak grać – czyli mój pierwszy kupon  

Jeśli wybrałeś już swojego bukmachera, to połowa sukcesu. Czas przejść rejestrację, która trwa dosłownie kilka minut. Musimy podać swoje podstawowe dane jak: 

  • imię i nazwisko
  • adres do korespondencji (e-mail, numer telefonu)
  • numer konta bankowego – w celu przelewania pieniędzy na konto bukmachera lub po zwycięstwach – od bukmachera na nasze konto
  • skan dowodu osobistego – po to, aby bukmacher zweryfikował, czy rzeczywiście jesteśmy pełnoletni.

Po zweryfikowaniu przez firmę naszych danych wystarczy wejść przez maila w link aktywacyjny i wszystko gotowe! Czas przelać swój pierwszy depozyt (warto przelać wyższą kwotę, ponieważ otrzymamy wyższy bonus od pierwszej wpłaty) i… czas na kupon. W tym miejscu rozpoczyna się prawdziwa gratka i wzrost adrenaliny. Wybieramy dyscypliny sportu, którymi się interesujemy i obstawiamy poszczególne mecze.

Warto jest zacząć od klasycznych wyników, czyli postawieniu czy dana drużyna wygra, czy będzie remis, a może remis lub wygrana gości/gospodarzy. Kombinacji jest naprawdę wiele, jednak lepiej rozpocząć z podstawową ofertą. Dopiero gdy poczujemy się pewniejsi i postawimy już kilka kuponów, można przejść do różnych typów, jak chociażby ilość strzelonych bramek przez jedną drużynę, ilość rzutów rożnych itp. To wymaga już większego zagłębienia się w statystyki. Ostatnim ważnym aspektem jest typ kuponu. Tutaj wyróżniamy:

SOLO, czyli pojedynczy mecz, który chcemy obstawić

AKO, czyli wiele zdarzeń na kuponie

MAXIKOMBI/KOMBI, czyli tworzymy grupy spotkań, tak zwane pewniejsze, na które możemy postawić więcej pieniędzy i te mniej pewne o wyższych kursach.

Jednak  na początku warto jest zacząć od kuponów typu solo i ako. Przy czym ważne jest to, aby nie obstawiać tak zwanych „taśm”, czyli 10,15,czy 20 spotkań na kuponie- oczywiście kursy kuszą, ale trafić taki kupon, to jak zwycięstwo w totolotka. 

Na początek to chyba wystarczy. Najważniejsze jest to, aby spokojnie i z rozmysłem wejść w świat bukmacherki. Jest to naprawdę ciekawa forma podniesienia sobie adrenaliny podczas oglądania meczu, czy chociażby śledzenia spotkań w telefonie. Jeśli choć trochę się wahasz czy spróbować, to czemu nie. Naprawdę warto!


Lvbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykuł1429 PLN od STS na mecz Polska vs Macedonia Północna. Bonus powitalny na specjalnych warunkach!
Następny artykułPoradnik bukmacherski dla początkujących typerów
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.