Rynek zakładów bukmacherskich nieustannie się rozwija. Dzięki internetowi zawieranie zakładów bukmacherskich stało się prostsze i szybsze niż kiedykolwiek wcześniej. Ale czy bezpieczne? Wielu internautów zainteresowanych założeniem konta u bukmachera zadaje sobie pytanie o bezpieczeństwo zakładów internetowych.

Czy bukmacherskie zakłady internetowe są bezpieczne?

Bukmacherka – bezpieczeństwo – ale czy na pewno?

Odpowiedź może być tylko jedna. Zakłady sportowe przez internet są bezpieczne. Trzeba tylko spełnić kilka warunków. Poniżej postaramy się rozwiać wątpliwości.

Pierwszym krokiem, który pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy obstawianie zakładów sportowych przez internet jest bezpieczne powinno być dokładne sprawdzenie podmiotu oferującego takie zakłady pod kątem legalności. Podmiot, który chce oferować legalne zakłady bukmacherskie przez internet na terytorium naszego kraju powinien posiadać zezwolenie Ministerstwa Finansów. Lista legalnych bukmacherów jest dostępna na stronach Ministerstwa i na bieżąco aktualizowana.

Jeżeli jednak nie mamy czasu na to, aby jej poszukać to istnieje prostszy sposób, od którego możemy zacząć. Jednym z wymogów otrzymania takiego zezwolenia jest oferowanie zakładów bukmacherskich w internecie pod domeną z końcówką .pl. Widząc w adresie strony litery pl widniejące na początku adresu bądź też po ukośniku powinniśmy mieć się na baczności. Taka strona będzie w Polsce z pewnością nielegalna. Korzystanie z niej może być niebezpieczne i obarczone ryzykiem kary finansowej nałożonej przez aparat skarbowy.

Jakie zalety ma korzystanie z legalnych zakładów?

Przede wszystkim w ten sposób unikamy zagrożenia wyłudzenia naszych danych osobowych. Eliminujemy praktycznie do zera wszystkie zagrożenia związane z korzystaniem z fałszywych stron mających na celu wyłudzanie danych. Mamy też pewność, że podmiot, któremu powierzamy nasze dane osobowe będzie je przetwarzał zgodnie z zasadami polskiego prawa i stosował do ich zabezpieczenia rozwiązań o najwyższej skuteczności. Legalni bukmacherzy w Polsce podlegają pod tym względem takim samym restrykcjom jak na przykład banki. Bezpieczeństwo danych osobowych jest bardzo ważnym zagadnieniem, ponieważ w czasach internetu kradzieże tożsamości nie są niestety wyjątkowym.

Aby ustrzec się kradzieży tożsamości nie tylko trzeba prześwietlić podmiot, który oferuje zakłady. Również trzeba mieć się na baczności wybierając komputer, z którego będziemy korzystać. Podobnie jak w przypadku bankowości internetowej odradzamy korzystanie z komputerów w takich miejscach jak kafejki internetowe. Zalety korzystania z komputera domowego są w tym przypadku oczywiste. Minimalizujemy w ten sposób ryzyko przechwycenia naszego loginu i hasła do panelu, w którym zawieramy zakłady.

Trzeba pamiętać, że w takim panelu widnieją nasze dane osobowe włącznie z numerem konta, więc do tematu trzeba również podejść w sposób odpowiedzialny korzystając z komputera domowego. Aktualny program antywirusowy zainstalowany na naszym urządzeniu to w tym przypadku podstawa.  Alternatywą do komputera są aplikacje mobilne, ich dodatkowym plusem są bonusy, na przykład bukmacher Etoto w swojej aplikacji mobilnej oferuje bonus Freebet, który można wykorzystać w zakładach.

Reasumując, aby bezpiecznie korzystać z zalet zakładów bukmacherskich przez internet należy wybrać odpowiedni podmiot oraz dbać o swój komputer. Pamiętajmy, aby do tematu podchodzić z dużą dawką odpowiedzialności. Tu chodzi przecież o nasze pieniądze.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułObstawianie meczów z pewnymi wygranymi
Następny artykułEtoto – legalny polski bukmacher
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.