Poker w Polsce ostatnich czasach stał się jedną z bardziej popularnych gier karcianych online, w jakie grają ludzie którzy lubią czuć adrenalinę, jednakże niewiele ludzi zdaje sobie sprawę, dlaczego to właśnie ta gra zaczyna robić furorę. Przecież do niedawna poker online praktycznie nie istniał w Polsce. Czym więc jest to spowodowane? Tego dowiecie się już za chwilę!

Co spowodowało nagły przyrost popularności pokera w Polsce?

Możliwość zarobienia sporej kwoty online

Przez właśnie możliwość zarobienia dużej kwoty online to powód dla którego Polscy pokerzyści nie odchodzą od komputera za często. Dzięki temu, że gra toczy się online, to zawsze można popracować nad swoim grania stylem, aby uczynić go jeszcze lepszym. Naturalnie nagrodą za szlifowanie swoich umiejętności są większe sumy pieniędzy, które dzięki temu wygrywamy.

Poker online w końcu ma pewne stopnie złożoności, co ciekawe, większość z nich wydaje się być bardzo skomplikowana dla początkujących, jednakże na internecie istnieje przecież mnóstwo poradników – jak skutecznie grać w pokera.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Element losowy

W pokerze często pojawia się również element losowy, który zwiększa niepewność gry, co sprawia iż słabsi gracze czasami mogą pokonać lepszych od siebie pokerzystów, przez co gra staje się bardziej interesująca. Nie zapominajmy również o emocjach, które są ogromne, nieważne czy to wygrywamy czy też przegrywamy. Dlatego też powinniśmy wiedzieć, jak odpowiednio zachowywać się przy pokerowym stole.

Jeśli chodzi o ciekawe odmiany pokera, w jako możemy zagrać online, to należy tu wymienić na przykład Texas Poker Hold’em, w końcu jest to jedna z najbardziej popularnych odmian pokera w sieci. Oprócz grania w pokera u państwowego monopolisty, czyli Total Casino możemy jeszcze grać w inny sposób, obstawiając pokera przez internet legalnie, wygląda to na takiej zasadzie, że my sami nie gramy, a jedynie typujemy karty, które według nas zwyciężą. Taka gra nazywa się Betgames STS.

Dlaczego w Polsce tylko tak można grać w pokera?

Otóż taki stan rzeczy spowodowany jest aferą podsłuchową, czyli nagraniami sławnych polityków współpracujących z biznesmenami zamieszanymi w temat gier online, przez co aby sprawę zamieść pod dywan, niczym innym jak następstwem tej afery stała się nowelizacja przyśpieszona nowelizacja o grach online.

Nasze państwo praktycznie zastrzegło sobie możliwość oferowania pokerzystom grę w pokera online, dlatego też przez długi czas nikt nie oferował pokera online – bo po prostu prawnie nikt nie mógł. Dopiero kiedy Betgames STS pojawiło się na rynku, pozwoliło się to cieszyć pokerzystom możliwością gry w  ,,karcianki” takie jak pokera, wojnę czy bakarata. Naturalnie wszystko odbywa się tu legalnie, ponieważ my sami nie gramy, tylko obstawiamy wyniki kart – przez co rozgrywka to zakłady bukmacherskie, które są w pełni legalne.

Oczywiście może i wygląda to inaczej niż w przypadku normalnego grania w pokera, ale skoro takie wyjście zostało uzyskane przez firmę sts, i jest ono legalne, to wystarczy tylko czekać na to, aż ktoś znajdzie inny kruczek prawny, który pozwoli mu na oferowanie gier online omijając monopol, bądź też nasze państwo wreszcie ugnie się pod wolnorynkowym butem oraz zmieni te krzywdzące dla pokera przepisy.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCo może nam zaoferować usługa Betgames STS?
Następny artykułJak obstawiać przez telefon w Betclic, STS i Fortunie?
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.